Salı
Az Bulutlu
13°C | 29°C
Çarşamba
Az Bulutlu
13°C | 28°C
Perşembe
Az Bulutlu
13°C | 28°C

PROJELERİMİZ


PROJELERİMİZ


                                  İLÇEMİZ İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ  PROJELERİMİZ

1-Hassa Aktepe ve Akbez  Beldelerimiz için yapılıp uygun koşullarla esnaflarımıza sunacağımız küçük Sanayi sitelerinin yapılacak.

2-Bölgesel kalkınma planları hazırlanarak, hazırlanan planlar doğrultusunda çalıştırılacak iş gücünün eğitilmesi amacıyla Hassa, Aktepe, ve Akbez de  Halk eğitim ve Belediyemiz işbirliğiyle hazırlanacak kısa süreli eğitim kursları düzenlenecektir.

3- İlçemiz ekonomisinin gelişimine ve istihdama büyük katkı sağlayarak sanayileşme yolunda atılacak ilk adım olan   küçük Tekstil atölyeleri kurulacaktır.

4-Büyük Şehir Belediyesi İle koordinasyon sağlanarak bütün mahallelerimizin acil ihtiyac duyduğu, Kanalizasyon ve içme suyu alt yapısının  tamamlanarak su havzasında bulunan, Hassamız ve bütün mahallelerinin içme suyu ve bahçe sulama  suyu  sıkıntılarını giderecek tedbirlerin alınması sağlanacaktır..

5-Doğa harikası niteliğinde olan bir çok bölgemizde  vatandaşlarımızın dinleneceği mesire  alanlarının Orman Bakanlığından  kiralanarak her türlü altyapısı hazırlanmak suretiyle vatandaşlarımızın ve çevre İl ve İlçelerimizdeki  misafirlerimizin  hizmetine sunulacaktır. 

6-Kronik hastalığı bulunan veya uzun süreli tedavi gerektiren hastalarımızın   İlçemiz dışındaki hastanelere gitmelerini sağlayacak hasta nakil vasıtaları temin edilecektir..

7- Her mahallemiz için Taziye evleri yapılarak,  ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza cenazeye gelen misafirleri için İlk  üç  gün ihtiyaca göre yemek ve  çay  temin edilecektir. 

8-Milli Eiğim müdürlüğümüz ile iş birliği içerisinde gerekli çalışmalar yapılarak  eğitimin kalitesini artırma yolunda Belediyemizin eğitim kurumlarına katkı sağlanarak  Başarılı öğrencilerimiz geçmişte yaptığımız gibi ödüllendirilecektir.  .

9-Öksüz yetim veya dar gelirli öğrencilerimize gerekli eğitim yardımları  kesintisiz  olarak sağlanacaktır.

10-Aktepeye  kapalı pazar yeri yapılmacak ,Akbezdeki mevcut pazar yerinin üzerinin kapatılacaktır..

11- Şeffaf belediyecilik uygulaması kapsamında Belediye meclis toplantılarımız ve yapılan ihalelerimiz halka açık ve kameralar vasıtasıyla kayıt altına alınacaktır.

12-Her ay vatandaşlarımız için bütün sorunlarının dinlendiği halk günleri düzenlecektir.

13-İşçi ve memurlarımızın ucretleri ve sosyal hakları iyileştirilerek hayat standartlarının yükseltilmesi sağlacaktır.

14-Engellilerimizin hayattını kolaylaştıracak ve onları rehabilite edecek sosyal  ve kültürel alanlar oluşturulacak.

15-Yalnız yaşayan yaşlılarımız ,Hastalarımız veya kimsesizlerimiz için ev temizliği yapılacak  günde  iki öğün yemek yardımı yada gıda desteği sağlacaktır.

16-Üzüm festivali düzenlenerek Hassamıza özgü bütün yöresel ürünlerimiz tanıtılacak  ve yöresel ürünlerimizin pazarlanacağı uygun kulübeler temin edilerek ihtiyaç sahibi işsiz vatandaşlarımızın isdihdamı sağlanacaktır.

17- Ekonomik sıkıntı nedeniyle evlenemeyen ihtiyaç sahibi gençlerimize  evlenme yardımı yapılacaktır.

18- Sosyal yadımlarda  kullanılmak ürere  belediyemiz bünyesinde  fon hesabı oluşturulacaktır.

19- Öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı  Etüt salonları açılacaktır.

20-  Her mahallemize yeni çocuk oyun alanları ve spor aletlerinin de içinde bulunduğu parklar yapılacaktır.

21- Bütün mahallelerimizin ayrı ayrı yaylalık alanlarının olduğunu biliyoruz ve ona göre o bölgelerimizin yol ve alt yapı ihtiyaçlarının  uygun  hale getirilmesini sağlayacağız.

22-Zeytinlik, Bağ  ve arazi yollarımızın  iyileştirilmesini sağlayacağız.

23- İlçemizin acil ihtiyaç duyduğu ve ilçemiz sınırlarından geçen doğal gazın  en kısa  zamanda  vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasının sağlayacağız.

24- Her türlü sportif  faliyetleri desteklenerek,  Çeşitli Müsabakaların  yapılması için  turnuvalar düzenleyeceğiz.

25-Her türlü tarımsal faliyetlerin sorunlarının giderilmesi ve tek elden uygun koşullarda pazarlanmasının sağlanması için kooperatif kurulmasına öncülük edilecektir.

26- Mazmanlı Hanobasında bulunan ve bir çok rahatsızlığa çare olan sülükler için tesis yapılarak sağlık turizmine katkı sağlanacaktır.


Copyrigt © 2016 Hassa Belediyesi ®